Su Altı Hokeyi

Su Altı Hokeyi

Su Altı Hokeyi

Geçmişi 1954 yılına dayanan 2000 li yıllarda Türkiye de yoğun bir şekilde sevilen ve 2007 yılından sonra büyük bir ivme kazanarak uluslar arası başarılar kazanılan yorucu ama bir o kadar eğlenceli sualtı sporlarının bir branşıdır.

SUALTI HOKEYİ NEDİR?

 Geçmişi 1954 yılına dayanan 2000 li yıllarda Türkiye de yoğun bir şekilde sevilen ve 2007 yılından sonra büyük bir ivme kazanarak uluslar arası başarılar kazanılan yorucu ama bir o kadar eğlenceli sualtı sporlarının bir branşıdır. Kısaca bir her yaşta insanın bir kere de olsa deneyebileceği, kesinlikle heyecan ve zevk alabileceği bir spordur. Spor kavramının içerdiği kavramdan çok fazla eğlenceli bir spordur. İçerisinde kassal gelişim, zihinsel gelişim, takım ruhu, artık nefes alamayacak kadar yorulsanız bile çıkmak istemeyeceğiniz, antrenman bitti diye üzüleceğiniz bir spordur.

SUALTI HOKEYİ NASIL OYNANIR?

  Sualtı hokeyi palet, maske, şnorkel, eldiven gibi temel ekipmanı giymiş 6’şar kişiden oluşan iki takım oyuncuları arasında ve yüzme havuzu dibinde oynanan bir spordur. Oyunun amacı havuz dibinde bir sualtı hokey sopası yardımıyla kurşun üzerine kauçuk kaplamadan üretilen pak dediğimiz topun sürülerek ve paslaşarak karşı takımın kalesine gol atmaktır. Dört oyuncu her an oyuna girecek şekilde yedekte bekler. Oyuncu değişimi sınırsız ve serbesttir. Çok yorucu ve oldukça efor harcanması gereken bir spor olduğu için sürekli oyuncu değişikliği yapılır. Hokey sopasını tutmayan serbest elin, kural dışı kullanılması, pak’ı elle veya sopayı yanlış bir şekilde kullanarak ilerletme, rakip oyuncuya kasıtlı yapılan engelleme, çarpma ve önünü kesme, yedek veya cezalı oyuncunun kural dışı havuza girmesi (rakibin üzerine doğru atlama, balıklama atlama) gibi durumlar ise faul sayılır. Bunlar kasıtlı ve çok şiddetli olursa 2 veya 5 dakika oyundan uzaklaştırma cezası verilir.

Takım Antrenman Saatleri

 Çarşamba ve Cuma  günleri saat 21:00 - 22:00 arasında Derince GSGM Kapalı Yüzme Havuzunda seans saatleri dışında devam etmektedir.

Yorum

İlk Yorum Yapan olmak için Tıklayın

Son Eklenen Makaleler

  • YAZ KIŞ HER HAFTA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR.

    YAZ KIŞ HER HAFTA E

    Kocaelinde denize sıfır aile sıcaklığıyla ısınan, her daim çayı eksik olmayan

  • PATHOS LEVENTSUB ZIPKIN EKİPMANLARI

    PATHOS LEVENTSUB ZIP

    PATHOS ve İMROZSUB  Zıpkınla Serbest Dalış Ekipmanları LEVENTSUB firması ta

İletişim Formu